Sansa

O nás

Sme SANSA glass Design Company.

O nás

Vitajte na stránkach SANSA glass, sklárskej spoločnosti. Spolupracujeme s dizajnérmi a odborníkmi na zákazkovú výrobu skla a krištáľu, čo nám umožňuje vytvoriť priestor pre unikátne interiérové a exteriérové skvosty v kvalite a hodnote aké požadujete. Odviažte sa, buďte kreatívni alebo to urobime za Vás, my disponujeme možnosťami, nástrojmi a umeleckou vynaliezavosťou, aby sme obohatili Váš priestor o pôsobivý prvok zo skla alebo krištáľu. Uplatňujeme individuálny prístup a rešpektujeme Váš rozpočet.

História skla siaha minimálne do stredoveku, predstavuje mnoho práce vo vývoji technológií a remesla, ktoré vo svojom výsledku prinieslo jeden z najatraktívnejších prejavov a stal sa ozdobou našich moderných interiérov a exteriérov.

20. storočie zaznamenalo obrovský dôraz na techniku a technológiu vo výrobe a kvalite skla. Tento mimoriadne krásny element premenil charakter našich miest, v ktorých žijeme a sme nimi utváraní.

Pôvodná fascinácia sklom začala už v alchymistickej premene piesku v hmotu plnú svetla a má tú unikátnu vlastnosť, že v nej nachádzame "štvrtý rozmer" krásy a jedinečnosti.

Používané technológie

Čo pre Vás môžeme urobiť

Brúsenie

Brúsenie a následné leštenie prináša tú najvyššiu kvalitu produktu a preto tejto činnosti sa venujeme s tou najväčšou precíznosťou a aj preto dokážeme vybrúsiť zo skla a krištálu vlastne čokolvek čo Vám napadne.

Fúkanie

Tradičné fúkanie skla je naozaj magický proces. Tento proces riadime od konzultácie formy, cez dozor nad prácou sklárov až po kontrolu vychladenej suroviny, ktorá sa potom ďalej spracováva do finálnej podoby.

Lepenie

Lepenie skla nie je len spájanie materiálov, ale plnohodnotná technológia výroby skla. Ide o technológiu extrémne náročnú na prípravu, technické vybavenie ako aj samotnú realizáciu. Aj ten najmenší detail dokáže ovplyvniť výsledok.

Rytie

Rytie je najstaršia technika dekorovania skla. Kedysi sa ručne vyškrabávalo diamantovým hrotom, teraz existuje niekoľko rôznych technológií, ktoré využívame podľa potreby. Ryjeme akýkoľvek motív, podľa priania...

Rezanie

Súčasťou našej technológie sú aj diamantové píly na ručné rezanie skla. Využívame ich pre vlastnú potrebu, ale vieme pomôcť aj Vám pri rezaní masívneho bloku skla či fúkaného tvaru.

Maľovanie

Maľovanie skla je jednou z klasických techník. Nechýba v palácoch arabských šejkov, ale môže vhodne doplniť aj moderný interiér.

3D Laser

Jednou z novších technológií je laserové vypaľovanie. Laserové delo vystrelí paprsok do skleného objektu a vytvorí bez poškodenia povrchu vo vnútri štruktúru. Na nej sa láme svetlo a tým sa dá vytvárať imaginárny obraz vo vnútri.

Pieskovanie

Ručné pieskovanie je dnes klasická technika dekorovania skla. Často sa používa na logá, venovania či zmatňovanie povrchu.

Opravy skla

Okrem všetkých použitých technológií Vám môžeme ponúknuť aj opravy skla. Či sa jedná o historický unikát, umelecké dielo alebo pamiatku po predkoch, radi Vám pomôžeme.