Sansa

Novinky

Sme SANSA glass Design Company.

14

aug

Pripravujeme Slovenský DEŇ KROJA 2018

Trofeje, Dizajn

Ako partner folklórnej akcie „Slovenský Deň kroja 2018“ sme vytvorili krásne sklenené sošky, ktoré budú odovzdané významných osobnostiam kultúrneho a folklórneho života.

Pripravili sme niekoľko rôznych návrhov a variant dizajnu. Finálna verzia vychádza z grafického štýlu akcie a hlavný dôraz sme kládli na ozdobnú kvetinovú „partu“, ktorá je pri každej sklenenej soške jedinečná. Filozofia sošky je kombináciou moderných a klasických technológií. Môžete to sami vidieť ako to korešponduje s námetom akcie, ktorá je súčasná a zároveň oslavuje slovenskú folklórnu tradíciu.

Pracovali sme s modernými materiálmi (bloky optického kryštálu, krištáľové ploché sklo) a využili moderné technológie (rezanie diamantovou pílou a vyrezanie obrysu hlavy vodným lúčom), neoddeliteľnou súčasťou bolo ručné brúsenie a leštenie skla a ústredný motív je vytvorený najklasickejším spôsobom dekorácie, tzn. ručnou maľbou. Najskôr sme hľadali kvetinový motív, ktorým vyvzorujeme všetky sklenené sošky, urobili sme niekoľko krásnych dizajnových kúskov a každý sa nám páčil, tak sme koncept zmenili. Každá soška má unikátny ručne maľovaný kvetinový dekor a tým sa stáva exkluzívnou a originálnou.

Pozrite sa, ako vznikajú originálne sošky na túto prestížnu akciu. Sošky exkluzívne na DEŃ KROJA navrhla a vytvorila spoločnosť SANSA glass.Každá soška je unikátna a prešla rukami 15tich sklárov. Ako sa Vám páčia?

Komentáre

  • Romana

    Nádherné ocenenia.

Zanechajte komentár

499

Followers

RSS

Odoberať

136

Likov

prihlásiť k odberu